Безбар’єрність

Реалізація Національної стратегії створення безбар'єрного простору

Illustration
Illustration
  • Фізична безбар’єрність

    - Лікарня обладнана місцями для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю;
    - У разі наявності на прилеглій території та/або на шляху до будівлі сходів вони продубльовані пандусом та підйомником для осіб, що пересваються на колясках.

  • Інформаційна безбар’єрність

    - Систему засобів орієнтації, інформаційної підтримки та безпеки, а саме тактильні та візуальні елементи доступності, передбачені на всіх шляхах руху до будівель і споруд (включаючи контрастне маркування кольором першої/останньої сходинки, порогів, інших об’єктів та перешкод)
    - Вхідна група до об’єкта облаштована доступними (візуально та тактильно) інформаційними покажчиками: адресна табличка, інформація про: назву, опис діяльності установи, години роботи; інша довідкова інформація тощо

  • Цифрова безбар’єрність

    - Доступ до цифрових послуг здійснюється без обмежень.

  • Суспільна та громадянська безбар’єрність

    -За наявності прозорих дверних (фасадних) конструкцій на них нанесено відповідне контрастне маркування кольором;
    - Шляхи руху оснащені засобами орієнтування та інформування (зокрема, тактильні та візуальні елементи доступності, позначення кольором сходинок, порогів, елементів обладнання, прозорих елементів конструкцій, інших об’єктів)

  • Освітня безбар’єрність

    - Інформаційно викладені матеріали та законодавчі акти, що регламентують перебування та лікування осіб з інклюзивністю

  • Економічна безбар’єрність

    - Станом на цей час в лікарні працюють робітники з інвалідністю, також розробляються програми з вдосконалення умов інклюзивного перебування осіб в лікарні, з наступним фінансуванням для вирішення цих питань.

  • Нормативна база, документи

    - Постанова Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. № 706 «Про затвердження Державної цільової програми “Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020 року»
    - Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1073-р Про затвердження плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року
    - Постанова Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 612 Про внесення змін до Державної цільової програми “Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020 року
    - Інклюзивністьбувель і споруд. Основні положення. ДБН В2.2.-40:2018

  • Новини

    Чи задумувалися ви, з якими труднощами стикаються батьки маленьких дітей? Наскільки складно підтягнути дитячий візочок сходами одній людині без сторонньої допомоги, зайти з ним до магазину, де немає пологого входу чи пандуса, або у транспорт без спеціального пониження? Про цю проблему ми не замислюємось, поки самі не стаємо батьками чи поки в нашому близькому оточенні не з’являються діти. Усі ці сходинки, бордюри та високі пороги — це все бар’єри, які не дозволяють батькам чи опікунам вільно пересуватися з маленькими дітьми. Це також перепони, що ускладнюють пересування людям з інвалідністю, для яких більшість українських міст і сіл є архітектурно недоступними, а також людям старшого віку й іншим представникам маломобільних груп населення.

    Є бар’єри ось такі — фізичні, просторові. Але є бар’єри економічні та освітні, коли у людини немає можливостей отримати гідну роботу чи доступ до якісної освіти через те, що вона якось відрізняється. Є бар’єри у ставленні до людини через певні ознаки (вік, стать, колір шкіри, мова), коли вона відчуває своє виключення із соціуму і не має можливості реалізувати свої амбіції та громадянські права.

    Усі ці бар’єри шкодять не тільки певній групі людей, вони шкодять усьому суспільству. Адже ми втрачаємо величезний потенціал, відмовляючись взаємодіяти з різними людьми, у кожного з яких свій унікальний досвід. Втрачений потенціал — це втрачені можливості для всіх нас. Саме тому безбар’єрне та відкрите суспільство, де кожен відчуває, що до нього ставляться з повагою попри будь-які ознаки й статуси, і знає, що у нього є рівний доступ до можливостей, має перспективи для розвитку.

  • Результати моніторингів

  • Посилання на сторінки «Безбар’єрності» установ підпорядкованих структурним підрозділам

центральний вхід дитячої лікарні 7

Центральний вхід

КНП "Дитяча клінічна лікарня №7

У суспільстві живуть люди з обмеженими можливостями, держава зобов’язана піклуватися про них, забезпечувати їм рівні права та можливості з іншими представниками суспільства. Люди з обмеженими можливостями повинні та мало мобільні групи населення самі забезпечують свої потреби, що гарантується їм державою. Але допомога держави та доступність споруд дозволяє визначити ступінь зручності для таких верст населення. Маломобільними групами - маються на увазі не тільки інваліди, а й пенсіонери, вагітні і мами з дитячими колясками.Відповідно до рішення Кабінету міністрів було прийнято, що кожен господарюючий суб’єкт повинен пройти обстеження приміщень на доступність для маломобільних груп населення та отримати відповідний сертифікат. Комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня №7» виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) отримала Сертифікат на відповідність державним стандартам, будівельним нормам і правилам, щодо доступності осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення (ДБН-В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Будівля КНП «ДКЛ№7» відповідає всім увовам зручного перебування та доступності для маломобільних груп населення:● коридор лікарні достатньої ширини для проїзду коляски;● меблі не перешкоджають пересуванню;● предмети меблів розташовані так, щоб не створювати перешкод;● на 1 поверсі наявні 2 туалети з достатню ширину отвору для проїзду коляски з піктограмою Міжнародного символу доступності;● перила з міцних матеріалів;● вхідна група побудована з пристроєм пандуса;● в лікарні забезпечені умови отримання інформації, своєчасного орієнтування й однозначного упізнання об’єктів і місяць відвідування, можливість одержання інформації про види послуг, що надаються, розміщення і призначення функціональних елементів, розташування шляхів евакуації шрифтом Брайля.

ТОВ «ШИМЮКРЕЙН» благодійник
Нова пошта
Фармак
Крона благодійний фонд
БО "МБФ "Центр соціальних проектів майбутнього" благодійник
Asap demo
ФУНДАЦІЯ ТЕЧІЯ благодійник
City One
ТД Волес
Країна здорових дітей
Планета кави